Винисиус отбелязва два гола при победата с 4-2 на Осасуна, докато Мадрид прави още една крачка към титлата
AP News | 2024-03-16 | 19:56:18

БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Дни след като беше обект на расистки подигравки преди мачове, в които дори не участваше неговият отбор, Винисиус Джуниор отбеляза два гола за води лидера в испанското първенство Реал Мадрид до доминираща победа с 4-2 срещу Осасуна в събота.

Винисиус, който е черен, е търпял расистки обиди по време на мачове като гост, особено през последните два сезона. Тази седмица той беше подложен на расистки скандирания от групи фенове, събрани пред стадионите на Атлетико Мадрид и Барселона преди мачовете от Шампионската лига. Атлетико играе с Интер Милано, а Барселона играе с Наполи.

Винисиус помоли в социалните медии действията да не останат ненаказани, добавяйки „Тъжна реалност, която се случва дори в мачове, в които аз не присъствам!“

Бразилският нападател не беше обезпокоен на терена в Памплона, отбелязвайки откриването на Мадрид в четвъртата минута и добавяйки четвърти гол, за да завърши поражението. Дани Карвахал и Брахим Диас също вкараха за гостите, които разделиха високата защитна линия на Осасуна.

Винисиус отбеляза шест гола в серия от четири гола във всички състезания. Той играе най-добре, точно когато Мадрид се готви да се изправи срещу Манчестър Сити на четвъртфиналите на Шампионската лига следващия месец.

Мадрид се придвижи с 10 точки пред Жирона, който играе с Хетафе по-късно.

Винисиус ще пропусне домакинския мач от следващия кръг срещу Атлетик Билбао, тъй като изтърпява наказание от един мач за това, че получи пети жълт картон за протест срещу решение на съдията.

Мадрид беше без Джуд Белингам, който е лидер в лигата с 16 гола, тъй като той изтегли наказанието си за два мача.

Нападателят на Осасуна Анте Будимир изравни ранно, за да направи за кратко 1-1. Това беше 15-ият гол за хърватина в лигата за сезона. Резервата Икер Муньос добави втори гол за домакините в добавеното време.